ارج شارژر و هدفون سیمی اپل ۳۳ درصد کاهش یافت

admin دسته‌بندی نشده

کسانی که سال ها است کاربر آیفون هستند قطعا به دفعات از چند شارژر خواه هدفون سیمی گوشی خویشتن استفاده نکرده اند؛ این دسته از کاربران پس از شنیدن عرضه ی آیفون ۱۲ اپل بدون شارژر و هدفون چندان ناراحت نشدند و این اتحاد اهمیت خاصی بخاطر موجودی نداشت، اما آنچه گفتیم برای کاربران جدید صدق نمی کند. گوشی هوشمند دستگاهی است که برای کار کردن به شارژ بودن باتری اش نیاز دارد و آیفون ۱۲ بدون وسیله ای که برای حکم کردن به آن نیاز دارد بوسیله بازار عرضه می شود. یکی از تحلیلگران می گوید ارائه ی آیفون ۱۲ عاری شارژر همچون فروش خودرو بدون لاستیک است. تحلیلگر موردبحث عقیده دارد که اپل با این امر «مشکلی» ابداع می بطی ء و «راه حل» آن دشوار را داخل ازای پول بوسیله مردم می فروشد.

در قضیه برگزاری کنفرانس مهم اپل داخل ۲۲ مهرماه با مرام «سلام، سرعت» (Hi, Speed) گواه اشاعه اخبار متعددی بودیم، بااین حال خبری که توجهات اضافی را فراخوانی کرد حذف شارژر و هدفون ایِرپادز (EarPods) از جعبه ی آیفون های نسل متاخر بود. خبر حذف شارژر از جعبه ی آیفون ۱۲ چند ماه پیش منتشر شد، اما در آن زمان افراد یدکی بوسیله این موضوع باور نداشتند. پس از برگزاری مراسم Time Flies در اواخر شهریورماه دیدیم که اپل واچ سری ۶ بدون شارژر بوسیله بازار ارائه شد و همین موضوع احتمال حذف شارژر از صندوق ی آیفون ۱۲ را تقویت کرد.

حذف شارژر و هدفون سیمی از صندوق ی آیفون ۱۲ اتفاقی ناامیدکننده است. ناامیدکننده تر آن که اپل تصمیم محزون شارژر و هدفون را از جعبه ی آیفون ۱۱ و آیفون XR و آیفون SE دوده دوم هم حذف یواش. اپل می گوید شارژرها سالانه حجم عظیمی از زباله های الکترونیکی را به طبیعت وارد می کنند و برای نگاهداری از محیط زیست تصمیم گرفته است آیفون های خویشتن را بدون شارژر نمایش کند. این شرکت می گوید بیع مجزا ی شارژر و هدفون باعث کاهش محسوس خاکروبه های الکترونیکی نهاد می شود زیرا عزب کسانی شارژر و هدفون تهیه می کنند که به آن ها نیاز داشته باشند.

طبق گفته ی اپل، بسیاری از کاربران شارژر قدیمی خویشتن را دارند و به همین برهان نیازی به تهیه ی شارژر متاخر نمی بینند. حذف شارژر و هدفون باعث کوچک شدن ابعاد جعبه ی آیفون ۱۲ می شود، درنتیجه اپل می تواند تو هر بسته ی ارسالی به لقمه فروشی ها، تعداد بیشتری جعبه ی آیفون ۱۲ قرار دهد و نفقه های ارسال کاهش پیدا کند. اپل می گوید جای اعطا کردن تعداد بیشتری آیفون ۱۲ داخل امانت ی ارسالی باعث می شود کربنی که ازطریق حمل و نقل به هوا وارد می شود کاهش یابد. 

قوطی ی آیفون ۱۲

بسیاری از کاربران ادعاهای اپل را نپذیرفتند و شروع بوسیله انتقاد از این شریک شدن کردند. اکثر کاربران باور دارند که سبب ی پا بر جا اپل از انجام این کار، تصرف درآمد بیشتر بوده است. آن طور که به دید می رسد، اپل برای کاهش انتقادات تصمیم گرفته است قیمت متاع جانبی حذف شده از مجری ی آیفون ۱۲ را کاهش دهد. تا پیش از شناساندن آیفون ۱۲ تمهید ی هدفون سیمی این شرکت ۲۹ دلار نفقه بردار بود، بااین حال اپل اکنون هدفون را ۱۹ دلار می فروشد. اپل نیز ارزش آداپتور شارژ را کاهش داده است؛ آداپتور USB-C قبلی که ۱۸ وات بود ۲۹ دلار قیمت داشت، اما آداپتور جدید ۲۰ وات USB-C با قیمت ۱۹ دلار عرضه می شود.مقاله های مرتبط:حذف شارژر و ایرباد از قوطی های آیفون؛ دغدغه ی محیط زیستی اپل یا تصمیمی اقتصادیجمع بندی رویداد Hi, Speed اپل

قطعا این کار نمی تواند تأثیر اضافی روی کسانی بگذارد که انتظار داشتند این آیتم ها را بوسیله مجانی در جعبه ی آیفون ۱۲ قبض کنند. کسانی که تاکنون آیفون ۱۲ نداشته اند بوسیله خرید شارژر «محبور» می شوند. همچنین دارندگان آیفون ۱۱ که گوشی خود را با شارژر پنج وات دریافت کرده اند و زمان حال در جای پا تهیه ی آیفون ۱۲ هستند به حدس متجاوز زیاد برای تهیه ی شارژر ۲۰ وات اقدام خواهند کرد.

حذف هدفون از مجری ی گوشی اتفاق چندان بزرگ و ناامیدکننده ای نیست، زیرا آیفون ۱۲ عاری هدفون هم فقره می کند اما بدون شارژر نه. به علاوه هدفون سیمی اپل بهترین هدفون سیمی بازار ازاله و کسی که موسیقی متجاوز گوش دهد احتمالا سراغ تهیه ی هدفون های بهتر می رود. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره ی کاهش قیمت ایِرپادز و شارژر اپل دارید؟بیشتر بخوانید:هواوی nova 7 SE 5G Youth با شارژ ۴۰ وات رونمایی شدفقط آیفون ۱۲ اپل از نمایشگر OLED سامسونگ استفاده نمی کندوان پلاس ۸ با به روزرسانی اندروید ۱۱ به استعداد نمایشگر قدیم روشن مجهز می شودامتیاز کمتر آیفون 12 پرو در بنچمارک چندهسته ای گیک بنچ در مقایسه با آیپد ایر 4دوربین سلفی جداشونده، طراحی متاخر کانسپت گوشی هوشمند ویوو

شاید دوست داشته باشید:

آنر با رونمایی Honor V40 5G رسما دوران پسا-هواوی را آغاز کرد

آنر ساعاتی پیش مقدماتی گوشی هوشمند خود را در دوران پس از جدایی از هواوی رونمایی کرد. این گوشی که […]

آیا اپل واچ می تواند ابتلا بوسیله ویروس کرونا را تشخیص بدهد؟

بخاطر تشخیص ابتلا بوسیله ویروس کرونا، بی همتا حتما باید ناخوش شود و علائمی مدال بدهد؛ پس از ابراز علائم، […]

دستاورد ارشد دفاعی خیل با استعمال از موشک های بالستیک دوربرد دشت اهداف متحرک تو اقیانوس

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده بی مو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مرحله نهایی رزمایش […]