شکارچی جانش را فدای بود وحش کرد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین،  سخی بیگی را همگی فضا بانان و حافظان محیط زیست در استان یزد می شناختند؛ مردی که حتی بیشتر از مقرری سازمانی اش برای حفظ وجود وحش تلاش می کرد و سال ها حیات که تبدیل شده حیات به دشمن شماره یک شکارچیان غیرمجاز. قرق بان ۴۴ساله اما شامگاه شنبه، زمانی که برای کمک بوسیله محیط بانان مهریز راهی مناطق حفاظت شده این ولایت شده بود، داخل جریان یک حادثه غیرعمدی هدف گلوله قرار گرفت و جانش را از دست داد.

رخداد از این فراغت بود که روز شنبه، به اداره محیط زیست مهریز شناسایی رسید که عده ای شکارچی غیرمجاز باخبر مناطق حفاظت شده شده اند. خبر حضور شکارچیان مفرط زود بوسیله همه یگان های محیط مسبب و قرق بانی دوروبر ازجمله قرق بانی تنگ چنار غصه رسید. سخی بیگی، حامی قرق بانی تنگ چنار بوسیله محض شناسایی از حادثه به صورت داوطلبانه راهی کوه هایی شد که شکارچیان داخل آنجا دیده شده بودند تا به همکارانش کمک بطی ء. عملیات وقوف و دستگیری شکارچیان تا تاریک شدن هوا امتداد داشت و در نهایت آنها فیروز شدند این افراد را ردزنی کنند.

کریم ترک موتور یکی از هوا بان ها نشسته بود و آنها در مسیر صعب العبور و صعب العبور در تعقیب شکارچیان بودند که سرزده تعادل موتورشان بوسیله اندوه خورد و کریم و همکارش روی زمین افتادند. ولی زمین نوشانیدن آنها باعث شد گلوله ای که از غل همکار کریم شلیک شد، به پهلوی قرق بان ۴۴ساله تلاقی کند؛ حادثه ای که باعث جریحه شدید او شد و وقتی وی بوسیله بیمارستان احاله یافت، تقلا ها برای رهایی او بی تاثیر ماند و وی جانش را از دست داد؛ تصادم ای که به گفته رئیس روابط عمومی موسسه کل حفاظت محیط زیست استان یزد، سهوی و بوسیله طور غیرعمد حیات و تحقیقات تکمیلی از طریق مراجع مسئول درباره آن آغاز شده است. شکارچی قبلی

بی سابقه ترین نکته درون عمر سخی بیگی، ماجرایی است که مجتبی جهانی، یکی از دوستان صمیمی اش در گفت و گو با همشهری تعریف می بطی ء. «کریم قبل از اینکه قرق بان شود، یک صیاد وجود. البته این ماجرا بخاطر سال ها پیش است. زمانی که او درون بوانات استان فارس زندگی می کرد.

او آمادگی بدنی متجاوز بالایی داشت. ورزشکار بود و خودش تعریف می کرد که سال ها قبل وقتی شکارچی بود، در یک روز توانسته بود ۹حیوان مختلف را شکارگاه کند و هوا بان ها در به در به دنبالش بودند. می گفت که گاهی حین ها وقتی بی مو خواه بز کوهی صید می کرد، نعش اش را روی دوشش می انداخت و ۲۰کیلومتر پیاده می رفت که به جاده برسد.»  او ادامه می دهد: «اینکه چه شد که کریم ناگهان زندگی اش معاوضه شد، هرگز درباره اش چیزی به من نگفت، اما حدس می زنم که ماجرا برمی گردد بوسیله شهادت برادرش. او محیط بان استان فارس بود که داخل نحو حفظ کردن محیط زیست بوسیله شهادت رسید و فکر می کنم از آن زمان بود که کریم تغییر کرد.

قبل از اینکه به تنگ چنار بیاید هم در بوانات قرق بان بود، اما از حدود سال۹۰ بود که به تنگ چنار آمد. غلام از نزدیک او را می شناختم و دوستان صمیمی  و خیلی وقت ها با حزن بودیم. کریم قسم زده وجود که دیگر لب به گوشت صید نخواهد زد. او زندگی اش را وقف حفاظت از فضا زیست کرده حیات. خیلی بیشتر از وظیفه اش حکم می کرد و شده حیات دشمن شماره یک شکارچیان غیرمجاز.»  سخی بیگی خیر عزب شکارچیان غیرمجاز یدکی را دستگیر کرده و تحویل عادت داده وجود که همگی تلاشش نگهداری از حیوانات وجود.

دوستش می گوید:«خیلی وقت ها او را می دیدم که یک کیسه سیمان پشتش انداخته و راهی کوه است. داخل نقاط صعب العبور کوه، بوسیله تنهایی ۱۴ یا ۱۵ چشمه برای جمع شدن آب مخلوق بود تا حیوانات بتوانند از آنجا آب بخورند.

هنوز هم باورم نمی شود که این اتفاق برایش قیافه داده است. او ۳دختر و یک فرزند و تا اینکه نوه هم داشت و بارها به من گفته وجود که فراهم است عمر اش را از دست بدهد، ولی اجازه ندهد حیات وحش بوسیله ریسک بیفتد.»

شاید دوست داشته باشید:

کارت های گرافیک AMD RX 6000 معرفی کردن شدند؛ بازگشت رادئون به دنیای پرچم داران

برای اولین وهله پس از عهد R9 290X (هفت سال پیش)، ظاهرا آویشن رادئون درون AMD موفق شده اند محصولاتی […]

واکنش رئیسی بوسیله هتک شرف رئیس جمهور توسط فداکار تندروها | یک حادثه نباید بهانه تضعیف پاسبان شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از انباره قضاییه،سیدابراهیم رئیسی در میتینگ صبح امروز دوشنبه پنجم آبان ماه شورای برجسته انباره […]

تصاویر | ماسک کوفتن قهری اعضای خاندان ترامپ در مذاکره دوم

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، کمیسیون مناظره های بزرگواری جمهوری پیش تر تهدید کرده و اعلام […]