بی خانمان های بی خانه | بخاری ها پذیرش ندارند

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا،  در روزهای گذشته، فیلم کوتاهی از زندگی افراد بی خانمان در لوله های بتنی در حاشیه ولایت اصفهان تو فضای رمزی منتشر شد که قسمت قسمت کردن های انسانیت برای آنها غذا و مواد بهداشتی توقیف بودند.

افراد بی خانمان در حالی این روزها مجبور شده اند در حاشیه نویسی شهر، مخروبه ها و لوله های بتنی ساعت بگذرانند که عزب گرمخانه مردمی اصفهان ۴ ماه است افراد جدید را پسند نمی کند، چراکه امکانات لازم برای غربالگری و قرنطینه این افراد را ندارد و از طرفی نمی توانند سلامت افرادی که از قبل در این گرمخانه قرنطینه شده اند را به ریسک بیندازد. با این وجود با معاون گروه های مردمی، در همین مدت تلاش شده خوردنی و اقلام مورد حاجت بهداشتی تو وارستگی افرادی که حالا بی خانمان خیس از قبل شده اند قرار گیرد.

محسن انصاری، مؤسس و مدیر فرخوراک پزی بشریت بی خانمان های شوق پیش روی داشت: بر شالوده تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تقریبا کامل مراکز اقامتی، بخاری ها و مراکز زین اعتیاد جبری به فکر کرونا پذیرش ندارند و تعطیل شده اند.

وی گفت: گرمخانه اصفهان از ۱۹ بهمن ماه پسند متاخر نداشته و در حال مجهز فقط حدود ۶۰ نفر زن و مردی که از قبل در این گرمخانه بی حرکت بودند، باقی مانده اند، تا اینکه به کسانی که سر فرمان می رفتند غصه اعلام کردیم ادخال و برون رفت نداریم و افراد باید داخل گرمخانه بمانند.

انصاری افزود: قبلا حدود یکصد نفر و فدایی مواقع تا بسیار از ۲۰۰ نفر تو این گرمخانه اقامت داشتند و برخی از افراد البته ساماندهی، علاج و به شهرهایشان سفیر شدند و خواه به خانواده هایشان تحویل داده شدند.

مدیر گرمخانه انسانیت بی خانمان های غبطه ادامه عدل: این روزها گرمخانه مراجعانی دارد ولی امکان پذیرش آنها وجود ندارد، چون افراد بخاطر اقامت تو گرمخانه باید حتما دوره قرنطینه ۱۵ روز ابتدایی را طی کنند و آزمایش های مختلف پزشکی بدهند، درحالی که این طور امکانی داخل گرمخانه وجود ندارد و هیچگاه تست کرونایی تو جوانمردی ما فراغت داده نشده تا بتوانیم از سلامت افراد اطمینان داشته باشیم و باعث آلوده شدن سایر افراد به ویروس کرونا نشویم، بنابراین فقط قرنطینه افراد فعلی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی داخل گرمخانه را تعظیم می کنیم.

وی به ردیابی های زیاد برای فراهم شدن امکان تصویب افراد بی خانمان متاخر در گرمخانه امید اشاره کرد و گفت: باید یک مرکز برای قرنطینه اولیه دون نظر دانشگاه علوم پزشکی پیش بینی شود تا افراد جدیدی که می خواهند بااطلاع بخاری شوند تست نخستین و آزمایشات تمام بدهند و اگر در تست نخستین مشکوک به کرونا هستند یا علائم اولیه دارند قرنطینه شوند، افرادی که مشکوک نیستند و علائم ندارند اندوه بعد از یک پرگیر ۱۵ بسرعت بتوانند وارد گرمخانه شوند تا ناقل ویروس کرونا و ابتلای سایر افراد بوسیله این ویروس نباشند.

انصاری تاکید کرد: اینکه ما افراد بی خانمان را مقبول کرده و ۱۵ روز درون همین جا قرنطینه کنیم اشتباه است و فقط باعث تکثیر احتمال شیوع ویروس کرونا در بین سایر افراد ساکن داخل این کلکسیون می شود.

مدیر بخاری مردمی بی خانمان های تمایل با اطلاع دادن اینکه تاکنون هیچگاه موردی از ابتلا بوسیله کرونا در این بخاری نداشته ایم، افزود: از ۱۹ بهمن ماه که قرنطینه گرمخانه را اول کردیم تا الان مشکلات اضافی برای مطمئن وسایل حفاظتی و مواد ضدعفونی داشته ایم و تقریبا هیچگاه وسیله اجرایی با ما مشارکت نکرده است، حتی معاون های بشریت که قبلا بیش از ۹۰ درصد نفقه های این مجموعه را تامین می کرد کاهش پدیدار کرده است.

کاهش ۸۰ درصدی کمک های انسانیت

وی اضافه کرد: از یک سال پیش تا الان می توانم بگویم حداقل ۸۰ درصد کمک های مردمی کم شده، در برابر مشکلات اقتصادی انسان بیش شده و نمی توانند قرین قبل با ما یگانگی کنند.

انصاری در مورد دستیار بوسیله افراد بی خانمانی که درون بخاری پسند نشده و در حاشیه قصبه و مخروبه ها زندگی می کنند، گفت: از محاسبه غذا و مواد ضروری تا جایی که بتوانیم از این افراد حمایت می کنیم، ولی محل اقامت آنها حتما باید داخل مراکز قرنطینه زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی باشد، تا سپس از غربالگری و قرنطینه درصورتی که مصیبت ندارند تصویب شوند، ولی درون شرایط فعلی نمی توانیم با ورود آنها بوسیله گرمخانه سلامت بقیه را به سربزرگی بیندازیم.

حداقل یک هزار کارتن رویا درون اصفهان داریم

مدیر گرمخانه انسانیت بی خانمان های امید گفت: آمار دقیقی از تعداد افراد بی خانمان اصفهان حیات ندارد و حداقل یک هزاره کارتن خواب در اصفهان داریم که تعداد آنها نسبت بوسیله قبل بیشتر شده و تو داخل بخانه برگشتن و مناطق حصه، زینبیه، رود آباد، مهرنجان(میرنگون) و … کارت خوابی می کنند و گاهی اعتیاد و یا ترس اعصاب و فصیح دارند، یا قوم ای ندارند و کثرت از مشکلات دیگر که باعث شده جایی برای زندگی نداشته باشند.

هیچ راهی بخاطر قبول در بخاری وجود ندارد

وی درخصوص شرایط افرادی که ممکن است دچار مشکلات حادی باشند و احتیاج به سرپناهی دارند، گفت: افراد با شرایط حاد باید علاج پزشکی یا روان پزشکی ایفا دهند و به وضعیت آنها جستجو شود، ولی برای اقامت آنها تو گرمخانه در حال فراهم هیچ راهی وجود ندارد، حتی یکسری از رانندگان و پرسنل غم بوسیله مجموعه باخبر نمی شوند که خدای نکرده ناقل کرونا نباشند و اشتی افراد بی جنبش بخاری را به خطر نیندازند.

مدیر گرمخانه اصفهان اظهار کرد: اگر زمینی به ما اختصاص داده می شد می توانستیم یک گرمخانه مقیاس بسازیم و خدمات مرحمت بوسیله افراد نیازمند عرضه کنیم، در این صورت تا اینکه می شد قسمتی از مکان را برای قرنطینه در رویت بگیریم، درحالی که اینک یک ساختمان ۴۰۰ ساله غیراستاندارد داخل جوانمردی داریم که در شرایط معمولی حزن بخاطر نگهداری افراد بی خانمان مشکل داریم.

 وی خاطرنشان کرد: اینکه یک گروه و راه اندازی مردم طبیعت بتواند بغرنج افراد بی خانمان را حل کنند ممکن نیست، ولی متاسفانه وسیله های اجرایی پهلو کشیده اند و کود سنگین این حکم را به دوش مردم انداخته اند.

شاید دوست داشته باشید:

وصول مالیات از مشاغل و اشخاص حقیقی تا ۱۰ بهمن متوقف شد

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمود علیزاده کمک امور فنی و حقوقی موسسه امور مالیاتی تو گفتگویی […]

تغییر نقاشی های ساده کاربران به هیولاهای ترسناک با جدیدترین اسباب هوش بدلی گوگل

هوش مصنوعی فناوری ای است که تاکنون، باعث جهش های یدکی در دنیای امروز شده است. این فناوری از الگوریتم […]

قلم نوری XP Pen Star G640 در سامان تمایل

ASمحصولاتHAROOOON ماشین کام در برند XP Pen کاملا مختلف است. این محصولات دربرگیرنده خامه نوری طراحی، مانیتور مدل سازی و […]