نتیجه آزمایش دوربین گلکسی S20 پلاس DxOMark منتشر شد؛ تشخیص ۱۲۷ در عکاسی و ۱۰۰ در ویدیو

admin دسته‌بندی نشده

امتیاز DxOMark دوربین گوشی سامسونگ گلکسی S20 پلاس بالاخره منتشر شد. رسانه ی برومند این روزها که امتیازاتش نمونه بررسی و شناسایی کیفیت دوربین گوشی های هوشمند شده اند، نتیجه ی آزمایش روی گوشی پرچم دار سامسونگ را منتشر کرد و بوسیله طورمیانگین، امتیاز ۱۱۸ را بوسیله دوربین این گوشی داد. گلکسی S20 پلاس، گوشی پرچم دار کره ای ها، بین گلکسی S20 و S20 اولترا قرار می گیرد. اگر کاربر تعلق مند به گوشی های هوشمند، خصوصا درون دسته ی پرچم دار باشید، قطعا مشخصات گلکسی S20 پلاس را می شناسید. نمایشگر ۶/۷ اینچی AMOLED و باتری ۴،۵۰۰ میلی آمپری که ابعادی کمتر از نسخه ی اولترا با نمایشگر ۶/۹ اینچی و باتری پنج هزاره میلی آمپری دارد. البته هر دو گوشی از یک پردازنده، اکسینوس ۹۹۰، بهره می برند (اسنپدراگون ۸۶۵ در ایالات متحده).

با حیات شباهت های گلکسی S20 پلاس با S20 اولترا، ماژول دوربین این دو گوشی تفاوت های زیادی با هم دارد. اگرچه S20 پلاس اندوه از ماژولی با چهار دوربین اصلی، تله فوتو، اولترا واید و حسگر نمره عمق بهره می برد، دوربین های پا بر جا و تله فوتو آن با نسخه ی اولترا نفاق دارند.

دوربین اصلی گلکسی S20 از حسگر 1/1.76 اینچی ۱۲ مگاپیکسلی یکروز می برد که کوچک خیس از دوربین واقعی اولترا با ساختار ۱۰۸ مگاپیکسلی 1/1.33 اینچ است. اگرچه خروجی دوربین در هر دو گوشی، ۱۲ مگاپیکسل خواهد بود، فناوری های پردازش تمثال آن ها با غم تفاوت دارد و حسگر آرایه ای مدل در گلکسی S20 پلاس، برضد نسخه ی اولترا از فناوری pixel-binning روزی نمی برد. درنتیجه پیکسل های دوربین پا بر جا گلکسی S20 پلاس، ۱/۸ میکرومتر هستند، درحالی که ابعاد پیکسل در گلکسی S20 Ultra، به ۲/۴ میکرومتر می رسد و به نام سوپر پیکسل شناخته می شود. دوربین پا بر جا گلکسی S20 پلاس فراهم به لنز زاویه ی واید با دیافراگم f/1.8 قطع با لنز ۲۶ میلی متری است. به علاوه، این دوربین از استعداد های PDAF دوال پیکسل و لرزش گیر اپتیکال شمایل غصه بهره می برد.

دوربین تله داخل گلکسی S20 مجهز به حسگر ۶۴ مگاپیکسلی 1/1.72 اینچی با ابعاد پیکسل ۰/۸ میکرومتر است. لنز دوربین مذکور با دهانه ی دیافراگم f/2.0 همچنین معادل لنز ۲۹ میلی متری می شود و از همان نبوغ های PDAF و OIS بهره می برد. مقاوم احتمال زدید، فاصله ی کانونی لنز دام تفاوت زیادی با دوربین اصلی ندارد؛ اما مقابل ادعای سامسونگ، رزولوشن اعلی و ۶۴ مگاپیکسلی آن، منجر بوسیله ثبت تصاویر با زوم هیبریدی سه گانه برابری اپتیکال می شود. به هرحال عنف ای ها در اختلاط لنزها ساختار غیر مرسومی را پیاده کرده اند که باید داخل مقایسه ی دوربین گلکسی S20 با S20 Ultra، کیفیت آن ها را بررسی کنیم. فراموش نکنید که S20 اولترا از لنزی با سبک پریسکوپی معادل لنز ۱‍۰۳ میلی متر بهره می سرما.

همان طورکه گفته شد، دوربین های اولترا واید و نمره عمق در گلکسی S20 تفاوت چندانی با دوربین های نسخه ی اولترا ندارند. دوربین اولترا واید از لنز ۱۳ میلی متری با دهانه ی دیافراگم f/2.2 و حسگر ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل های ۱/۴ میکرومتری نصیب می برد. حسگر تشخیص عمق همچنین از نوع ۰/۳ مگاپیکسلی و مجهز به فناوری ToF 3D است. حسگر سابق الذکر داخل زمان ثبت تصاویر پورتره برای تشخیص فاصله ی سوژه با لنز و ابداع حالت بوکه بهتر استفاده می شود.

تو بخش قابلیت های ویدئویی، گلکسی S20 پلاس توانایی ثبت ویدئو 8K با نرخ ۲۴ فریم برثانیه را مانند S20 Ultra دارد. گلکسی S20 پلاس بخاطر ضبط ویدئو 8K به جای استعمال از دوربین اصلی، از حسگر ۶۴ مگاپیکسلی بهره می سرما. البته ویدئوهای 4K با دوربین اصلی ثبت می شوند. لنز اندازه ۲۶ میلی متری دوربین اصلی، گستره ی نظر بازتری از بایگانی ویدئو 8K دراختیار کاربر استراحت می دهد و می نبوغ فیلم را با نرخ ۳۰ یا ۶۰ فریم برثانیه بایگانی کرد. با پرونده فیلم در رزولوشن 720p، می استعداد بها فریم را تا ۹۶۰ فریم برثانیه هم تکثیر داد؛ قابلیتی که در S20 اولترا غصه دیده می شود. از قابلیت های ویدئویی دیگر می توان به پردازش HDR10 سامسونگ در دوربین رمز کرد که گستره ی دینامیکی، دقت رنگ و کنتراست بهتر را در تصاویر به همراه دارد.

همان طورکه گفته شد، DxOMark پس از معاینه های وافر روی دوربین گلکسی S20 پلاس، تشخیص ۱۲۷ را برای عکاسی و ۱۰۰ را برای ویدئو به این گوشی عدل که میانگین امتیاز ۱۱۸ را مدال می دهد. درمقابل، گلکسی S20 اولترا موفق بوسیله قبض نمره ۱۲۲ شده وجود. این امتیاز گلکسی S20 پلاس را پایین مرطوب از گوشی هایی همچون شیائومی Mi 10 Pro و هواوی Mate 30 پرو و پرچم داران چینی دیگر قرار می دهد. درحال حاضر، هواوی P40 پرو با نمره ۱۲۸ درون صدر فهرست DxOMark راحتی دارد.

مقاله های مرتبط:بررسی گلکسی S20 و S20 پلاس سامسونگبا دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی S20 اولترا بیشتر آشنا شوید

درنهایت، DxOMark می گوید چنانچه به دنبال گوشی حرفه ای با دوربین صنف ای از تولیدکنندها ی عفیف هستید، گلکسی S20 پلاس برگزینی مناسبی با نفیس ارزان تر از درفش دار اصلی شرکت است. دوربین چهارگانه ی این گوشی حسگرهای واید، اولتراواید، بزرگ نمایی و بوکه را با کیفیتی عالی دراختیار شما می گذارد و تصاویر ثبت شده در آن در بسیاری مواقع با گلکسی S20 اولترا مقایسه شدنی هستند. تصاویری که در حالت اولترا واید و بوکه با گلکسی S20 پلاس ثبت می شوند، کیفیتی خارق العاده دارند و دقت اثر جزیی و نوردهی را می توان در وضعیت نوری گوناگون، در تمامی دوربین ها عالی توصیف کرد. فوکوس خودکار دوربین گلکسی S20 پلاس غم سرعت و دقت زیادی دارد و با وجود اندکی شارپ بودن بیش از وزن تصاویر، جزئیات را بوسیله نیکوکاری نمایش می دهد.

حسگر استاندارد ۱۲ مگاپیکسلی داخل دوربین حقیقی گلکسی S20 پلاس را می توان انقراض اصلی آن دانست. این حسگر در مباحثه نویز و نمایش بافت ها، درمقایسه با نمونه های حرفه ای تیز تو گوشی های درفش دار امروزی شکست هایی دارد. حصه مبصر نمایی همچنین اشکالات لخت دارد و در این بخش، از حسگر ۶۴ مگاپیکسلی با لنز پیمانه ۲۹ میلی متر استعمال می شود. همان طورکه گفته شد، ضبط ویدئو با چونی 8K غم با همین دوربین انجام می شود؛ اما عکس هایی که تو حالت مبصر نمایی با آن ثبت می کنید، کیفیتی اندک از دوربین های دیگر با فاصله ی کانونی بیشتر دارد.

خوراک های دوربین گلکسی S20 پلاس در عکس برداریگلکسی S20 پلاس دوربینی حرفه ای با پر پشت کم قیمت زیرفون از درفش دار پا بر جا سامسونگ نمایش می کندنوردهی کنجکاو تا اینکه در نور کمگستره ی دینامیکی وسیعنورهای معلوم و زیباجزئیات خوب داخل تصاویر محیط بیرونیدوربین اولترا واید عالیضعف های دوربین گلکسی S20 پلاس داخل عکس برداریوجود نویز درون تصاویر، خصوصا در تصاویر هوا داخلی با تلالو کمجلوه های مصنوعی مجتمع ای شدن و لبه دارشدن و تبدیل رنگ آبی به فیروزه ایجزئیات اندک درون بزرگ نمایی فواصل دورنوردهی اندک درون تصویرپرداری شب درصورت عدم کاربرد از فلاشقوت های دوربین گلکسی S20 پلاس داخل فیلم بردارینوردهی مناسب به سوژه داخل اکثر حالت هانورهای روشن و زیبا در فیلم برداری محیط بیرونیفوکوس خودکار زننده و مطمئنرندر بافت خوبضعف های دوربین گلکسی S20 پلاس در فیلم برداریوجود نویز در فضا داخلی و نور کمگستره ی دینامیکی اندکی محدوداشکال معدود در لرزش گیریوجود جلوه های مصنوعی حلقه ای و لبه دار شدنبیشتر بخوانید:دوربین سلفی گلکسی اس 20 اولترا ایستگاه دوم را در بنچمارک DxOMark کسب کردویدئو تبلیغاتی آنر ۳۰ پرو پلاس استعداد های فیلم برداری این محصول را آشکار می کندویدئوی جدید سامسونگ بهترین فردی های حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی ISOCELL HM1 را نمایش می دهدبررسی گلکسی S20 و S20 پلاس سامسونگمشکل متاخر داخل نسخه اکسینوس گلکسی S20 اولترا؛ این جنین درون نمایشگر گوشی

شاید دوست داشته باشید:

کارت های گرافیک AMD RX 6000 معرفی کردن شدند؛ بازگشت رادئون به دنیای پرچم داران

برای اولین وهله پس از عهد R9 290X (هفت سال پیش)، ظاهرا آویشن رادئون درون AMD موفق شده اند محصولاتی […]

واکنش رئیسی بوسیله هتک شرف رئیس جمهور توسط فداکار تندروها | یک حادثه نباید بهانه تضعیف پاسبان شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از انباره قضاییه،سیدابراهیم رئیسی در میتینگ صبح امروز دوشنبه پنجم آبان ماه شورای برجسته انباره […]

تصاویر | ماسک کوفتن قهری اعضای خاندان ترامپ در مذاکره دوم

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، کمیسیون مناظره های بزرگواری جمهوری پیش تر تهدید کرده و اعلام […]