آیفون SE 2020 دربرابر رقبای اندرویدی؛ میان رده ای با قوی ترین پردازنده میدان

admin دسته‌بندی نشده

آیفون SE جدید چند روز پیش رسما معرفی کردن شد و از آن زمان، اخبار و مقاله های متعددی درباره ی کم قیمت ترین گوشی هوشمند اپل در بازار منتشر شده است. اپل با آیفون اس ای ۲۰۲۰ بوسیله نوعی نسخه ی به روزرسانی شده ی حرفه ای خانواده ی SE را معرفی کرد که حتی سرسخت ترین رسانه های اندرویدی نیز لب به تحسین آن مفتوح اند. نرخ محور ی ۳۹۹ دلاری گوشی جدید اپل آن را به رقیبی قطعی برای بسیاری از گوشی های اندرویدی میان رده دگرگونی می بطی ء. نگاهی ابتدایی بوسیله آیفون SE 2020 (آیفون SE 2) آن را از هر دید شبیه بوسیله آیفون 8 نشان می دهد. البته تفاوتی اساسی بین این دو گوشی اپل وجود دارد و آن غم استفاده از تراش ی A13 Bionic تو گوشی سال ۲۰۲۰ است. همین پردازنده نقش مهمی درون برتری میوه متاخر اپل دربرابر سلاله های قبلی آیفون و رقبای کنونی اندرویدی اجرا می کند.نقش بنیانی پردازنده A13 در آیفون SE 2020

شاید برخی کاربران ادعا کنند کارایی پردازنده ی A13 تو پردازش های تک لفافه ای و چندرشته ای رقابت را بوسیله دیگر پردازنده ها می بازد یا پردازنده ی گرافیکی A13 به خ دلیل رزولوشن اندک گوشی های آیفون عموما تنگ کردن پردازشی  اضافی تاب نمی کند. با وجود همگی ی این حقایق، نتایج مقایسه ای نشان می دهد A13 در کاربردهای روزمره تقریبا درون تمامی قسمت قسمت کردن ها پردازنده ی پرچم دار کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸۶۵ را ضعف می دهد. آیفون 11 با همین پردازنده درون میدان جناب دارد و تاکنون سلطه خود را ثابت کرده است. عزب شکست تراش ی مذکور، پشتیبانی نکردن از 5G است؛ مربوط به کوپرتینویی ها فعلا 5G را جزو ترجیح های خویشتن نمی دانند. البته دراین میان، برخی شایعه ها ادعا می کنند شاید آیفون 12 با تراشه ی 5G کوالکام به بازار ارائه شود.

همان طورکه گفته شد، سرسخت ترین رسانه های اندرویدی متشابه Androidcentral همچنین آیفون SE 2020 را مدح می کنند. این رسانه می گوید کارایی های روزمره ی گوشی هوشمند از کار با دوربین تا نرم کردن صفحات وب و حتی کاربرد از توان های واقعیت افزوده همگی به قدرت و کارایی پردازنده ی مرکزی وابسته هستند. دراین بین، آیفون اس ای 2020 با یکروز مندی از پردازنده ی A13 عملکردی تا اینکه بهتر از OnePlus 8 Pro و Galaxy S20 Plus خواهد داشت.

شاید در نگاه اول استفاده از پردازنده ی پرچم دار و حرفه ای اپل درون گوشی ارزان نرخ و اقتصادی منطقی بوسیله رویت نرسد. قطعا کاربرد از پردازنده ای همچون A11 برای اپل کم ارزش تر کامل می شد؛ اما آن ها مجبور بودند از پردازنده ای متفاوت با تراشه ی متداول خود داخل گوشی پشتیبانی کنند که احتمالا متجاوز بی آرامی پرطرفدار خواهد شد. درنتیجه، هزینه های پشتیبانی و نگه داری از پردازنده ی درفش دار (با مدل سازی عام) در محصولی اقتصادی قانون دان بوسیله نظر می رسد.

استفاده از پردازنده ی A13 داخل آیفون SE 2020 به معنای به روزرسانی آسان تر یواش ابزار آن نیز خواهد وجود. طرفداران اپل اکنون با ابتیاع گوشی هوشمند ۳۹۹ دلاری، تا زمان قبض بوسیله روزرسانی تو آیفون 11، به روزرسانی های iOS را از همان روز مبدا دریافت خواهند کرد. بها آیفون SE و استفاده از پردازنده ی قدرتمند یکی از برگ های برنده ی اپل در برابر رقبا خواهد بود.

اقتدار اپل تو ارائه ی گوشی ۳۹۹ دلاری با پردازنده ی درفش دار، بوسیله خاطر طراحی عام پردازنده مقدور شد؛ به همین دلیل، بسیاری از کارشناسان ادعا می کنند گوگل بی قراری باید زننده برنده پردازنده ی اختصاصی خود را طراحی نرم. به هرحال، آیفون SE 2020 با اینکه بسیاری از استعداد های موجود تو پرچم داران اندرویدی را ندارد، با بهره مندی از پردازنده ی درفش دار A13 Bionic خویشتن را ازلحاظ توان های پردازشی درکنار بزرگان قرار می دهد.مقایسه ی نبوغ های دیگر آیفون SE 2020 با رقبای اندرویدیاستفاده از دوربین با لنز تکی، تنها ضعف آیفون SE 2020 درمقایسه با رقبا است

آیفون اس ای 2020 با وجود مقدار ۳۹۹ دلاری، از قابلیت های پرطرفدار و حرفه ای دیگری هم نصیب می برد که آن را بوسیله انتخابی ارزان دربرابر رقبا تحول می کند. این گوشی به شارژ بی سیم و گواهینامه ی IP67 ایستادگی دربرابر آب و گردوغبار مجهز است؛ قابلیتی که درون اغلب گوشی های هوشمند داخل بازه ی نزدیک به ۴۰۰ دلار دیده نمی شود و تا اینکه برخی از گوشی های گران قیمت تر همچنین از آن ها بی بهره هستند.

تنها نکته ای که آیفون SE 2020 را پایین تر از برخی از رقبای میان رده ی اندرویدی فراغت می دهد، بهره مندی از دوربین تک لنزی تو پنل پشتی است. امروزه، گوشی های میان رده ی متعددی می توان درون دنیای اندروید پیدا کرد که حتی چهار لنز دوربین داشته باشند. دراین میان، آیفون SE جدید با بود قابلیت های مفرط در دوربین، بدون بهره مندی از لنزهایی همچون واید و تله فوتو، رقابت را بوسیله برخی از میان رده های اندرویدی می بازد.

گوگل پیکسل 3a

بسیاری از کاربران دنیای فناوری طراحی تقریبا قدیمی آیفون SE 2020 را دلیلی احتمالی بخاطر خواست نداشتن بوسیله خرید آن اقرار می کنند. گوشی جدید کوپرتینویی ها از مدل سازی آشنای قدیمی با حاشیه های بسیار داخل ارتفاع و پایین روزی می برد و شاید طرفداران اندرویدی آشنا به گوشی های عاری حاشیه ی امروزی، بوسیله معامله آن تمایلی نداشته باشند. باتری کوچک زیرفون آیفون SE 2020 هم تو برخی مقایسه ها موجب شکست آن از پرچم داران و حتی میان رده های اندرویدی می شود. البته باتری این گوشی با آیفون 8 طبق است؛ ولی همان محصول سال ۲۰۱۷ بی آرامی نقدهای مثبتی داخل پاره باتری دریافت نکرد.

شاید بتوان گوشی گوگل Pixel 3a را نزدیک ترین و مثل ترین رقیب اندرویدی آیفون SE 2020 دانست. گوشی میان رده ی اپل درود بسیاری از کارشناسان را به همراه داشت. نبوغ های مناسب یواش افزاری و دوربین قدرتمند و شباهت با گوشی های پرچم دار گوگل، Pixel 3a را انتخابی مناسب در دسته ی میان رده مدال می دهد.

گوشی Pixel 3a شبیه آیفون SE 2020 فقط از یک دوربین در پنل پشتی بهره می سرما و با حافظه ی ذخیره سازی ۶۴ گیگابایت و طراحی مثل با گوشی های اندرویدی قدیمی، شباهت استراتژیک زیادی بوسیله میان رده ی کوپرتینویی ها دارد. بوسیله هرحال، گوشی میان رده ی گوگل بوسیله توان های پیشرفته متشابه مقاومت دربرابر آب و گردوغبار و شارژ بی سیم مهیا نیست و اهالی مانتین ویو در آن از پردازنده ی نه چندان قوی اسنپدراگون ۶۷۰ استفاده کرده اند که تو مقایسه با A13 حرفی بخاطر تفسیر کردن ندارد.

آیا گوشی اندرویدی مشابه با آیفون SE 2020 تولید می شود؟مقاله های مرتبط:ظرفیت باتری و حافظه رم آیفون SE 2020 معلوم شدنسل دوم آیفون SE اپل با مقدار ۴۰۰ دلار رونمایی شد

در بررسی های یادشده، هوشیار شدیم اپل اکنون به موقعیتی روان است که می تواند محصولی با نقشه کشی قدیمی و مجهز به پردازنده ی پرچم دار تولید و عرضه کند؛ گوشی هوشمندی که حداقل نصف دهه پشتیبانی نرم افزاری دریافت می درنگ. هیچ یک از شرکت های دیگر دنیای گوشی های هوشمند نمی توانند این طور محصولی تولید کنند و برای تولید گوشی جدید، عموما باید با کوالکام مداکره کنند که قیمت های موردپسند خود را بخاطر پردازنده های متاخر در نظر می گیرد.

همان طورکه گفته شد، اپل با طراحی اختصاصی پردازنده، توانایی مانور بیشتری در ارزش گذاری محصولات خود دارد. امروز کوپرتینویی ها بدون محدودیت A13 را تولید می کنند و می توانند گوشی فراهم به آن را چندصد دلار کمینه قیمت گذاری کنند.

دلیل دیگر چیرگی اخیر آیفون در راسته میان رده، نرم افزار این شرکت، یعنی همان جهیز عامل اختصاصی iOS است. دیگر انبازی های فعال در صنعت گوشی های هوشمند (بخوانید رقبای اندرویدی) برای عرضه ی گوشی جدید و به روزرسانی های نرم افزاری، موقوف به مالک اندروید، یعنی گوگل هستند؛ درنتیجه، بوسیله روزرسانی نرم افزاری گوشی میان رده هم بخاطر اپل آسان زیرفون خواهد حیات.

مجموع دلایل گفته شده نشان می دهد رقبای اپل تو دنیای گوشی های هوشمند در نمایش ی گوشی توانمندی مشابه با آیفون SE داخل قسمت قسمت کردن ی میان رده موانع متعددی پیش روی خویشتن می بینند. شاید در سال های آینده حتی گواه ارائه ی محصولات میان رده از اپل با دوربین های چندگانه غصه باشیم که تنها برتری های رقبای اندرویدی را هم از بین ببرد.

دیدگاه شما چیست؟ آیا می توان آیفون SE 2020 را بهترین گزینه ی میان رده ی کنونی در راسته گوشی های هوشمند دانست؟بیشتر بخوانید:باگ جدید اپلیکیشن Mail درون iOS، آیفون و آیپد را تو سربزرگی هک شدن قرار می دهدمک مبتنی بر پردازنده ۱۲ هسته ای ۵ نانومتری ARM اپل احتمالا داخل ۲۰۲۱ نمایش می شوداپل احتمالا قدرت پردازشی تراشه A13 را در آیفون SE 2020 کاهش داده استاپل احتمالا سال آینده آیپد پرو 5G مجهز به نمایشگر مینی LED را عرضه می کندتولید انبوه مدل های سری آیفون 12 با تاخیر مواجه می شود

شاید دوست داشته باشید:

ریلمی X50 پرو پلیر با تمرکز ویژه روی مملکت گیمینگ رونمایی شد

ریل میچند هفته پیش اعلام کرده بود که اراده دارد امروز چندین میوه متاخر برای بازار چین معرفی کند، بنابراین […]

گمان عرضه پیکسل 5 با اسنپدراگون ۷۶۵ باردیگر قوت گرفت

تقریبا از زمان رونمایی سری پیکسل گوگل، هیچگاه گاه پرچم داران این همدستی از نوک تیز ترین تراش ی موجود […]