۷۰ درصد تهرانی ها غربالگری کرونا شدند | استقبال بیشتر ساکنان جنوب شهر از غربالگری

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، زینب نصیری با اعلام این خبر گفت: ستاد ملی کرونا در ادامه سیاست ها و برنامه های خویشتن برای مقابله با این بیماری با توجه به مذاکره های معیشتی مردم، فاصله گذاری اجتماعی را به عنوان پروتکل در ملک به خصوص قصبه تهران مطرح کرد بوسیله این معنا که ما به خشکی امدن خلاف کشورهای دیگر برای مقابله با کرونا تعطیلی کامل شهر و قرنطینه خانگی نداریم.

وی گفت: کنار این اساس یکی از بهترین روش های مقابله و کنترل این بیماری بستگی گرفتن با مردم، بررسی علائم بالینی آنان، شناسایی مبتلایان، بررسی سابقه و زنجیره ارتباطات آنان با افراد دیگر و پیگیری روند درمان است.

نصیری افزود: بخشی از شهروندان تهرانی با مراجعه به سامانه های http://sib.sbmu.ac.ir/home/login و https://salamat.gov.ir/  وزارت بهداشت و بستگی با سامانه ۴۰۳۰ و ثبت اطلاعات بالینی خویشتن تحت پوشش طرح غربالگری صبر گرفتند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران پیش روی کرد: با این وجود، حصه شایان توجهی از شهروندان از جمله اشکوب متوسط رو بوسیله بلندی که معمولا از خدمات وزارت بهداشت اندک و از خدمات مقدر شدن خصوصی بیشتر استفاده می کنند، اتباع خارجی، افرادی که داخل حاشیه های شهر عمر می کنند، افرادی که از لحاظ اقتصادی اجتماعی درون وضعیت مناسبی نیستند به سندیت های وزارت بهداشت مراجعه نمی کنند، اطلاعاتی از آنان تو دسترس زدودن و مادون پوشش غربالگری قرار نگرفته بودند.

وی اقرار داشت: طی جلساتی با وزارت بهداشت، با توجه به سابقه اقدامات مشترک میان شهرداری و این فطرت درون برنامه های مختلف، مقرر شد بوسیله شفیع ۳۵۲ ساختمانی سلامت در سرای محلات که کامل ترین شبکه نیروی انسانی حوزه اشتی در پایتخت است، طرح غربالگری کرونا با همکاری شهرداری، وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی اجرا شود.

نصیری گفت: در راستای اجرای طرح برابر ارامش با وزارت بهداشت، بانک اطلاعاتی و شماره تماس شهروندانی که به سرای محلات، کلکسیون های ورزشی و سایر بخش های شهرداری مراجعه کردند در اختیار این خلقت قرار بگیرد تا خلال تماس تلفنی با شهروندان بخشی از افرادی که شناسایی نشدند، ذیل پوشش فراغت بگیرند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران افزود: همچنین اطلاعات دسته هایی همچون افراد بی خانمان، مددجویان تو گرمخانه ها، کودکان کار و خیابان و خانواده های آنان، کارگران در نگرش توقف کارگری که بسیاری از آنان اتباع خارجی هستند، در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

وی اشعار کرد: درون اجرای طرح غربالگری علاوه بر گیرایی های وزارت بهداشت و فعالیت کارکنان وزارتخانه و افراد داوخواه در این پایگاه ها، ۵۰۰ نفر درون ۲۴۰ ساختمانی سلامت در سطح محلات نیز در این طرح شرکت می کنند.

نصیری خاطرنشان کرد: پیاده شدن اساس بانک اطلاعاتی که درون اختیار گیرایی ها راحتی گرفته، خلال وفاق تلفنی با شهروندان علائم بالینی آنان معاینه شده، افراد داخل قیافه داشتن علائم بوسیله نزدیک ترین درمانگاه محل سکونت شان که در حال فراهم تو تمامی مناطق بطرف خانه تهران، درمانگاه های ۱۶ ساعته کوشا شده، واگذاری داده می شوند و سایر فرایندها از یکسره نیاز بوسیله آزمایش، علیل شدن و روند علاج انجام می شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران درباره آمار افرادی که تاکنون تحت پوشش طرح غربالگری راحتی گرفتند، اظهارداشت: با توجه به انباشتگی حدود ۱۲ میلیونی پایتخت، بر بنیاد آمار مناطق زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۷۶ درصد شهروندان و آمار مناطق زیرمجموعه دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهیدبهشتی حدود ۶۵ درصد شهروندان غربالگری شدند.

وی گفت: تو چندی از مناطق روستا تهران به خصوص مناطق جنوبی، زیاد از ۹۰ درصد افراد مادون پوشش قرار گرفتند و تو مقایسه درصد پایینی از شهروندان مناطق شمالی غربالگری شدند و به طور متوسط ۷۰ درصد شهروندان تهرانی تاکنون تحت پوشش طرح قرار گرفتند.

نصیری با پافشاری کنار اینکه تکمیل طرح غربالگری کرونا نیازمند تعامل و مشارکت شهروندان است، افزود: اگر انفراد تاکنون به موجودی ها و سامانه های وزارت بهداشت، مجموعه های شهرداری و سرای محلات رجوع نکرده، اطلاعاتی از او در مشت زدودن و طرح به صورت مناسب اجرا و تکمیل نمی شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران افزود: افرادی که بیماری های بنیاد ای همچون دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و ریوی دارند باید بدانند با ثبت اطلاعات خود داخل سامانه های وزارت بهداشت دستیار می کنند تا تو راستای ریشه کنی بیماری کرونا دامنه بهتری برداشته بشود.

وی بیان کرد: تو قیافه اتمام فاز ابتدا غربالگری، فاز دوم طرح که اعاده بستگی های تلفنی و تجسس مجدد علائم افراد است، انجام می شود، به شهروندان اندرز می کنیم تو رخ داشتن علائم بیماری تند با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند تا ضمن مشاوره اقدامات لازم برای درمان آنان اجرا شود.

نصیری با مداومت بر اجرای طرح بور گذاری اجتماعی برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا گفت: اگر فردی به دلیل شرایط موثر مطرح شده مبنی پهلو اینکه باید دو ثالث افراد در محل کار حضور داشته باشند یا به هر برهان ضروری دیگر مجبورند درون فضا عمومی درگاه پیدا کنند ضمن رعایت فاصله یک و نیم متری باید با ماسک و دستکش تردد کنند، تکریم نکردن این موارد بی قراری می تواند عالمگیر کرونا را در روزهای آینده چندین مقابل کند.

مدیرکل مصونیت شهرداری تهران با رمز بوسیله خدمات این نهاد به سالمندان، افراد دیابتی و دارای معلولیت برای مقابله با مصیبت کرونا پیش روی داشت: پیش از عید نوروز، مسئولان خانه های مصونیت خیابان کوچک های ۳۵۲گانه پایتخت با ۲۰ هزار نفر از سالمندان، افراد دیابتی و دارای معلولیت عضو کمیسیون های مربوطه وابستگی گرفتند.

وی گفت: مسئولان ساختمان های سلامت در این تماس های تلفنی ضمن احصای نیازهای ضروری افراد، آموزش های لازم را برای مقابله با مصیبت کرونا به آنان دادند.

نصیری افزود: تاکنون بیش از ۱۰ هزار امانت حمایتی و بهداشتی بوسیله درب منزل این افراد بوسیله خصوص افرادی که عزب زندگی می کنند و دسترسی به اقلام بهداشتی ندارند، ارسال شد و درون چند روز گذشته همچنین سه هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی خاص افراد دارای معلولیت عضو باشگاه های معلولان پایتخت توزیع شد.

مدیرکل اشتی شهرداری تهران بیان کرد: پیش از عید نوروز همچنین با همدستی سازمان میادین دشت و تره بار، ۳هزار سپرده دشت بوسیله درب منزل سالمندان ارسال شد، با توجه بوسیله تاکید به خشکی امدن تو مسکن ماندن این افراد، درون مجاهدت هستیم بتوانیم خدماتی را بوسیله آنان عرضه دهیم تا این هدف جستجوگر شود.

وی با اشاره بوسیله اینکه سالمندان به دلیل بیماری های زمینه ای همچون دیابت و مصیبت های قلبی و عروقی بیشتر داخل معرض ابتلا بوسیله کرونا هستند، گفت: پیاده شدن این اساس، هنگام مذاکراتی با وزارت بهداشت و دبیرخانه شورای ملی سالمندان زیرنظر سازمان بهزیستی قرار است اطلاعات سایر سالمندان تهران نیز داخل اختیار موسسه کل سلامت شهرداری قرار گیرد تا خدماتی را به آنان عرضه کنیم.

نصیری افزود: همچنین با توجه به مشکلات معیشتی و مطمئن مایحتاج بیماران کرونایی و مداومت کنار ساختمان ماندن این افراد برای جلوگیری از احاله بلای ناگهانی طی مذاکراتی با وزارت بهداشت راحتی است بانک داده ها این افراد همچنین درون اختیار راه اندازی کل سلامت قرار بگیرد تا ضمن نمایش بسته های بهداشتی و تامین مایحتاج آنان از روال خریدهای آنلاین، ساختمان های سلامت محلات خدمات مشاوره ای و سلامت روان به آنان ارائه کنند.

شاید دوست داشته باشید:

ریلمی X50 پرو پلیر با تمرکز ویژه روی مملکت گیمینگ رونمایی شد

ریل میچند هفته پیش اعلام کرده بود که اراده دارد امروز چندین میوه متاخر برای بازار چین معرفی کند، بنابراین […]

گمان عرضه پیکسل 5 با اسنپدراگون ۷۶۵ باردیگر قوت گرفت

تقریبا از زمان رونمایی سری پیکسل گوگل، هیچگاه گاه پرچم داران این همدستی از نوک تیز ترین تراش ی موجود […]