نتایج یک پژوهش درباره تفکر به خودکشی و استعمال دخانیات درون میان دانشجویان

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر آمنه صدیقیان پژوهشگر پژوهشکده مطالعات فرهنگی و مدنی وزارت علوم، در همایش ملی مطالعات فرهنگی و مدنی آموزش عالی به تشریح جزئیات یک پژوهش در مورد مسائل اجتماعی زندگی دانشجویان پرداخت. ایسنا که مجمع را منعکس کرده بوسیله نقل از صدیقیان آورده است: تو این مطالعه که از رویکرد ترکیبی استفاده شده است، مجاهدت کردیم پژوهش علاوه پیاده شدن جمع آوری نظرات دانشجویی پهلو اساس مطالعه عمر دانشجویی صورت بگیرد، بوسیله طوری که تو گام رویکرد روشن علاوه به خشکی امدن تجسس استیناف های موجود، تجرید ها در مورد مسائل اجتماعی و روز جامعه بوسیله امر برده شد.

عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اندیشه علامت کرد: خواست به مهاجرت، امید به آینده، اخلاق شهروندی و شیوه گریزی و … از جمله عناوینی بود که در استیناف به کار بردیم، به گونه ای که ما در این استیناف ۱۹۷ مطالعه از بین ۳۵۰ وارسی را انتخاب کردیم و تمرکز حقیقی ما پیاده شدن روی دانشجویان دانشگاه های دولتی وزارت علوم صورت گرفت.

دکتر صدیقیان با تأکید پهلو اینکه یک پنجم دانشجویان از دخانیات استفاده می کنند، خاطر نشان کرد: نتایج این پژوهش نشان قسط که یک چهارم دانشجویان مشروبات الکلی، یک چهارم آن ها به فکر کردن خودکشی هستند و یک پنجم آن ها همچنین با نیروی انتظامی محبوس می شوند.

وی همچنین یادآور شد: پهلو مبنا پژوهش صورت اندوهناک به این نتیجه رسیدیم که تقریبا داخل تمامی مسائل و معضلات اجتماعی، دانشجویان وضعیت بهتر از سایر مدخل های جامعه را دارند و آنچه که در بین دانشجویان شایع است، این است که امید به آینده، رضایت از زندگی و دغدغه های فرمان در بین دانشجویان بسیار اکید پر حرارت از سایر اقشار جامعه حیات دارد.

این پژوهشگر تشریح کرد: ما درون مطالعات خود، مسائل و معضلات اجتماعی دانشجویان چهار ملک آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا را نیز گزینش کردیم که تو بین این افراد همچنین مصرف مواد مخدر، مشروبات، سرقت، خشونت جنسی و استعمال توتون تک بررسی قرار گرفت و در نهایت دستور کار هایی که این دانشگاه ها برای پیشگیری از شیوع این معضلات بوسیله حکم پژمان بودند را نیز بررسی کردیم.

وی در پایان خاطر مدال کرد: اغلب کشورهای توسعه یافته افزایش برنامه های آگاهی اندکی را بهترین راهکارهای پیشگیری از شیوع معضلات اجتماعی در دانشگاه ها و درون بین دانشجویان پیاده می کنند و به نظر می رسد در کشور ما نیز باید این برنامه ها جدی گرفته شود. پیشنهاد سازش پل خلقت برای جلوگیری از نزول و خودکشی فیلم | نقش غلام در پیشگیری از خودکشی چیست؟ تکذیب ادعای رتبه نهمی ایرانی ها در مصرف الکل | ۹۵ درصد ایرانیان الکل مصرف نمی کنند عکس مربوط به وقوف تراشیدن

شاید دوست داشته باشید:

دانشمندان: تماشای شکست تیم محبوبتان در اسب سواری واقعاً قلبتان را می شکند | این استرس ممکن است شما را بکشد

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از دیلی میل، یک معاینه جدید نشان می دهد طرفداران طرف  شکست خورده تمرین […]

روش جدید برای فعال سازی گوگل اسیستنت درون پیکسل 4 کشف شد

گوگل تو جدیدترین گوشی هوشمند خود، پیکسل 4 از نسخه ی متاخر گوگل اسیستنت استفاده می بطی ء که با […]

ویدئو تست مقاومت پیکسل 4 ایکس ال در برابر تراش و خم شدن منتشر شد

گوگل چند هفته ی پیش گوشی های پرچم دار پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال (Google Pixel 4 XL) […]