هواوی چگونه می تواند خدمات و سرویس های گوگل پلی را برای گوشی های جدید خود ارائه دهد؟

admin دسته‌بندی نشده

سال گذشته، ایالات متحده ی آمریکا همدستی هواوی را در سیاهه سیاه تجاری خود فراغت داد. به تبع آن، برخی از مشارکت ها نیز روابط تجاری خود را با غول فناوری چینی محدود کردند خواه بوسیله حالت تعلیق درآوردند و برخی دیگر از ادامه ی همکاری با هواوی صرف رویت کردند. تو هیاهوی خبری درباره ی شرایط هواوی بعد از بایکوت های ایالات متحده ی آمریکا، شناسایی  توقف فعالیت گوگل پلی در گوشی های هواوی در اوایل سال جاری برای بسیاری از کاربران بیش نگران کننده وجود.   بااین همه، اواخر اردیبهشت مشخص شد  گوگل پلی برای گوشی های از پیش تولیدشده ی هواوی دردسترس خواهد بود؛ اما وضعیت سایر دستگاه های جدید و پرچم دار هواوی نامشخص ماند. 

مقاله های مرتبط:امکان دسترسی به اپلیکیشن و سرویس های گوگل پلی از طریق LZPlay بخاطر میت 30 پرو دیگر وجود نداردهواوی توقع می کند بیش از یک میلیون دستگاه از سری میت 30 به فروش رسانده است

خرداد امسال گفته شد هواوی به منظور کشف کردن جایگزینی برای گوگل پلی، با Aptoide مذاکره می نرم. بااین حال اواخر شهریور، هواوی میت ۳۰ پرو و میت ۳۰ عاری پشتیبانی از پلی استور و خدمات موبایل گوگل (GMS) معرفی شدند. سزاوار سرزنش ذکر است هواوی میت ایکس، گوشی هوشمند تاشدنی چینی ها، که تو گره رونمایی شده است، شرایط قرین هواوی میت ۳۰ را دارد.

متأسفانه کاربران اندرویدی هواوی بیرون از گره برای دانلود اپلیکیشن های موردنیاز خود از گوگل پلی استفاده می کنند و هواوی مجبور است بخاطر محلول شاق بوسیله وجودآمده، راهکارهای متعددی را بررسی نرم تا درنهایت، به حاصل ای مطلوب برسد. یکی از این راهکارها سرویسی اختصاص با نام Huawei Mobile Services است که می تواند پاسخ گوی حاجت کاربران به جای سرویس ها و خدمات گوگل پلی باشد.  کاربران می توانند اپلیکیشن های موردنیاز خود را ازطریق فروشگاه AppGallery هواوی دانلود کنند. AppGallery تو حال حاضر بیش از ۳۹۰ میلیون کاربر ماهانه ی فعال دارد؛ به همین دلیل، می تواند برای شرکت های سومین و ترقی دهندگان جذابیت بسیاری داشته باشد. 

آنچه هواوی حاجت دارد، ارائه ی راهکاری است که بتواند وسیله های متاخر خود را با معنوی معمولی، اما با نبوغ پشتیبانی از گوگل پلی و GMS به میدان عرضه نرم. برای بزمین نشستن به این طور شرایطی مشکلات بسیاری به خشکی امدن سر راه هواوی فراغت گرفته است که باید بتواند از آن ها عبور نرم.

آنر ۹ ایکس درون چه وضعیتی فراغت دارد؟ 

نخست مرداد، هواوی آنر ۹ ایکس و ۹ ایکس پرو را با پردازنده ی کرین ۸۱۰ رونمایی کرد. نسخه ی اروپایی این گوشی هوشمنددرمقایسه با نسخه ی چینی از مشخصات سخت افزاری متفاوتی برخوردار است. یکی از اختلاف های اصلی این دو نسخه آن است که یکی با تراش ی کرین 710F و دیگری با تراشه ی کرین ۸۱۰ معرفی کردن شده است. به علاوه، هر دو گوشی ازنظر موقعیت قرارگیری حسگر اثرانگشت و مشخصات دوربین هایشان همچنین با یکدیگر تفاوت هایی دارند. یکی از دلایل این فرق ها آن است که نسخه ی اروپایی آنر ۹ ایکس از GMS پشتیبانی می کند؛ در حالی که نسخه ی چینی با GMS سازگار تراشیدن. شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که چطور چنین چیزی امکان دارد. 

به دید می رسد شماره مقیاس گوشی هوشمند آنر ۹ ایکس اروپایی با شماره مدل هواوی جای پا اسمارت زد همسان است. اواسط اردیبهشت ، پی اسمارت زد هواوی با نمایشگر ۶/۵۹ اینچی و دوربین کشویی و بها اقتصادی معرفی کردن شد. هواوی پی اسمارت زد درواقع اولین گوشی هوشمند چینی ها با بهره مندی از دوربین سلفی پاپ آپ بود. 

غول فناوری چینی هر دو گوشی هوشمند خویشتن را با یک شماره مدل معرفی کرد؛ البته دو مایه ازنظر پر اب افزاری شباهت هایی با یکدیگر دارند. بخاطر مثال، از نمایشگر ۶/۵۹ اینچی، تراشه ی کرین 710F، حسگر اثرانگشت در پنل پشتی و باتری چهارهزار میلی آمپرساعتی بهره می برند. باوجوداین، تفاوت هایی ازنظر مشخصات دوربین و حافظه و نقشه کشی زیبایی شناسی دارند. 

دراصل، با اینکه عده مدل هر دو دستگاه مشابه است، دقیقا مشخصات برابری ندارند. البته پیش زیرفون همچنین دیده شده است هواوی این طور رویکردهای مشابهی را درباره ی دستگاه های دیگری نیز در پیش گرفته باشد؛ مثلا شماره معیار هواوی لحن ۵ تی با شماره مدلآنر ۲۰ یکی است. با تمام توضیحاتی که داده شد، معلوم می شود این گوشی های هوشمند تأییدیه ی GMS را قبل از مه ۲۰۱۹ دریافت کرده اند؛ هرچند لزوما حزن مجبور نبودند این طور کاری کنند. بخاطر حس بهتر موضوع، باید با شیوه اخذ تأییدیه ی GMS بیشتر آشنا شوید.

نحوه ی صدور تأییدیه ی خدمات موبایل گوگل (GMS)

هر شرکتی که قصد دارد روی اندروید از خدمات موبایل گوگل (Google Mobile Services) استفاده کند، باید بتواند مجموعه آزمون هایی را با موفقیت پشت قانون بگذارد که به دریافت گواهی جی ام اس و سازگاری، تأییدیه ی GMS و اصلاح نامه ی توزیع اپلیکیشن موبایل (MADA) مربوط می شود. کلکسیون آزمون های سازگاری اندروید (CTS) برای وضعیت سنجی نرم افزار و سخت ابزار و API دستگاه و آزمون های (GTS) و (VTS) به منظور بررسی قابلیت های چندرسانه ای و کرنل سیستم عامل  و توان های  HAL عمل می شود. 

نکته ی مهمی که باید بدان توجه کنیم، آن است که این آزمون ها به نسخه ی جهیز عامل اندروید و شاداب افزار مایه آزمایش شده وابسته است؛ درنتیجه به گمان زیاد، آزمایش ها قبل از جنین ی تولید بازپسین روی نمونه ی نخستین (پروتوتایپ) خواه دستگاه تولید متراکم شنده ایفا شده است. با تغییر جهیز عامل یا سخت افزار، نیاز است آزمون ها دوباره انجام شود. باوجوداین، فداکار از آزمون ها نیز به تکرارشدن نیازی ندارند.مقاله های مرتبط:ARM به شرکت خود با هواوی ادامه می دهدنوا 6 5G هواوی با دو روزنه مخصوص دوربین سلفی شناساندن می شود

آنچه درباره ی باطراوت ادوات و یواش ابزار وسیله برای گوگل عظمت دارد، این است که پر اب افزار و بطی ء افزار دستگاه مذكور از ویژگی های موردنیاز GMS پشتیبانی می كند خواه خیر. ازنظر تئوری، تولید کنندگان می توانند رقیق افزار دستگاهی که داخل فرایند دریافت تأییدیه ی GMS راحتی دارند، بدون نظارت گوگل تغییر دهند. با این حال، توافق نامه توزیع نرم افزاری گوگل (MADA) صریحا تأکید می کند وسیله هایی که اپراتورهای خاصی پشتیبانی می کنند خواه در بازارهای خاصی مصرف می شوند، باید آزمون های CTS را بگذرانند.

بنابراین، درنهایت باید گفت دریافت تأییدیه ی GMS بیشتر از آنکه به موضوعاتی همچون طراحی نظام شناسی دستگاه و اشتهار محصول نهایی مناسبت داشته باشد، به اپراتور تلفن همراه و منطقه ای تماس دارد که قرار است آن وسیله به حکم محبوس شود و باطراوت افزاری که با آن دستگاه معرفی می شود. درنتیجه، تولیدکنندگان می توانند با رعایت دو نکته ی گفته شده، طراحی قشری مایه را تغییر دهند. البته امکان تغییر برخی از مشخصات سخت افزاری نیز وجود دارد؛ بوسیله شرطی که در نتایج آزمون های CTS و VTS تغییری ایجاد نکند. برای مثال، تغییراتی در پیکربندی حافظه ی دستگاه و مشخصات دوربین و احتمالا برخی تغییرات جزئی درون مشخصات شیرهدار افزاری، تأثیری بر نتایج آزمون ها نمی گذارد.

اوایل هفته ی جاری، رونالد کواندت، از WinFuture، در مجموعه توییت های خویشتن به این موضوع اشاره کرد. وی درون یکی از توییت هایش گفت: نسخه ی اروپایی آنر ۹ ایکس واقعا گوشی هوشمند جدیدی نیست و تو اصل همان هواوی اثر اسمارت زد (STK-LX1 ) است که با مشخصات بهتر دوربین و تغییراتی در پیکربندی حافظه ی دستگاه شناساندن شده است. دراصل، هواوی گوشی های هوشمند متاخر خود را بدین شکل با خدمات و سرویس های گوگل پلی بوسیله بازار نمایش می کند و از تأییدیه ی وسیله هایی که پیش از تحریم های آمریکا به میدان نمایش شده اند، برای معرفی وسیله های متاخر دستیار می گیرد. 

پاسبان ی رسمی هواوی بوسیله سؤالات مطرح شده درباره ی نحوه ی عرضه ی دستگا ه های جدید این باهم اتحاد کردن جوابی نداد؛ ولی خاطرنشان کرد آنر ۲۰ و هواوی صوت ۵ تی برای مخاطبان خاصی در بازار با مدل سازی متفاوت و سیستم عامل متفاوت (Magic UI و EMUI) شناساندن شده اند که Magic UI نسخه ی بازطراحی شده ی EMUI است. 

البته چنین رویکرد و راهکاری نیز مشکلات خاص خودش را دارد. چنانچه بخواهیم به عارض براق و بی پرده داخل این باره گپ کنیم باید بگوییم تضمینی وجود ندارد هواوی در حال مصرف ی مجدد از تأییدیه ی گوشی های هوشمند قبلی خودش باشد. شاید تأییدیه های مربوط به نوا ۵ تی و آنر ۹ ایکس ماه ها قبل از تحریم های ماه مه اندوهناک شده باشد؛ اما داخل دیدن داشته باشید پنج ماه فاصله ی زمانی اضافی درون صنعت گوشی های هوشمند محسوب می شود.

البته اعمال تغییراتی در نسخه های باستانی برای هواوی کاملا امکان پذیر است و غول فناوری چینی می تواند با تغییراتی روی مایه های قدیمی تر، گوشی های هوشمندی جدیدی بوسیله بازار نمایش کند. حتی ایجاد تغییرات در گوشی های پرچم دار و نمایش ی وسیله هایی میا ن رده که ازنظر یواش افزاری مشخصات درمانده تری دارند، رویکردی مرسوم است که برای دستگاه های شناساندن شده طی یک سال خواه اندکی بیش از این بازه ی زمانی به کار درگیر می شود. مشخص است این طور راهکاری مناسب گوشی های هوشمند درفش دار تراشیدن.استعمال ی مجدد از تأییدیه ی مایه های باستانی تر، راهکاری موقتی و عزب در کوتاه مدت پاسخ گو است

تعداد محدودی از کاربران به گوشی های هوشمند با مشخصات قدیمی تر و بانوا در حد قیمت پرچم داران علاقه مند هستند و برای این کاربران ارتقای قابلیت های دوربین خواه برخی مشخصات دیگر چندان اهمیتی ندارد. تا اینکه اگر هواوی مشخصات دوربین و پیکربندی حافظه را گشایش ببخشد، بخاطر کاربران ویژگی هایی همچون پشتیبانی از GMS اهمیت دارد. 

علاوه بر این، نسخه های باستانی خیس MADA (بخش ۴.۳) که بوسیله قیافه آنلاین در اینترنت موجود است، نشان می دهد تأییدیه ی گوگل برای همه ی به روزرسانی های سیستم عامل اندروید لازم است. خوشبختانه به نظر می رسد گوشی های هوشمند سری هواوی پی ۳۰ و سری میت ۲۰و هواوی پی ۲۰ و برخی دستگا ه های دیگر به روزرسانی های اندرویدی ۱۰ را گرفتن می کنند. ظاهرا هواوی تأییدیه ی GMS را برای سیستم عامل اندروید ۱۰ این میزان ها دریافت کرده است؛ درنتیجه، می تواند نسخه های بوسیله روز شده ای از این دستگاه ها نیز تو آینده به میدان عرضه کند. باوجوداین، با از راه فرود امدن اندروید ۱۱، این طور امکانی از مشت خواهد رفت.

در حالی که در پیش ستاندن چنین راهکاری ازنظر متخصص امکان پذیر است، استفاده ی دوباره از تأییدیه ی وسیله های قدیمی نم عزب به عنوان راهکاری کوتاه مدت پاسخ گو است. دراصل این طور استراتژی ای نمی تواند برای دستگاه های با فناوری های جدید به فرمان برده شود. درنهایت، هواوی بخاطر آنکه بتواند گوشی های هوشمند سازگار با GMS به راسته عرضه کند، نیازمند حل و جزئي از جمله اختلافات تجاری یا استفاده از شریک های شخص سوم مناسب بخاطر ارائه ی راهکاری کارساز خواهد بود. بیشتر بخوانید:باجون RS-3 معرفی شد؛ کراس اور چینی با نقشه کشی جذابطراحی و ته رنگ های هواوی بند 4 پرو داخل تصویر جدیدی دیده شدهواوی در سه ماهه سومین سال سیال میلادی، ۴۲ درصد از بازار چین را ازآنِ خود کردچین قانون رمزنگاری را از ابتدای سال ۲۰۲۰ اجرا می کندARM به همکاری خود با هواوی ادامه می دهد

شاید دوست داشته باشید:

ریلمی X50 پرو پلیر با تمرکز ویژه روی مملکت گیمینگ رونمایی شد

ریل میچند هفته پیش اعلام کرده بود که اراده دارد امروز چندین میوه متاخر برای بازار چین معرفی کند، بنابراین […]

گمان عرضه پیکسل 5 با اسنپدراگون ۷۶۵ باردیگر قوت گرفت

تقریبا از زمان رونمایی سری پیکسل گوگل، هیچگاه گاه پرچم داران این همدستی از نوک تیز ترین تراش ی موجود […]