وزیر گردشگری در ملایر

admin دسته‌بندی نشده

علی اصغر مونسان درون این سفر و طی نیم روز از مینی ورد، میدان مبل و منبت ملایر و شهرک صنعتی حاجی آباد این شهرستان ملاقات کرد و از نزدیک در مسئله پیشرفت های آن سپس از ملی شدن استراحت گرفت.  

بازدید از شهرک صنعتی حاجی آباد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شهرک صنعت مبل و منبت حاجی آباد ملایر بازدید کرد.  در این بازدید یدالله کریمی، رئیس هیات مدیره شهرک صنعت مبل و منبت ملایر، از نبود بیمه و مواد مقدماتی بوسیله عنوان مشکلات منبت کاران ملایر شهرت برد. مونسان از محمد کاظمی، نماینده مردم ملایر داخل مجتمع شورای اسلامی، امید این موضوع را درون کمیسیون پیگیری بطی ء و گفت: تا مجلس این موضوع را ردیابی نکند، شانس نمی تواند مفید کند.  وی نیز از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اشتیاق از تاثیر ثبت ملی شدن ملایر به عنوان شهر مبل و منبت گزارش مستندی تمهید کند و در وارستگی وزارتخانه فراغت دهد تا تو هیات دولت مطرح شود.  گفتنی است تولیدکنندگان ملایر سالانه ۷۵ هزاره دست مبل تولید می کنند که ۷۰ درصد تولیدات ناحیه را تشکیل می دهد. این شهرستان بعد از معرفی به عنوان شهر ملی مبل و منبت، جشنواره های یدکی برگزار کرده و توانسته است به لحاظ اقتصادی وضعیت را تحول دهد.  

قطب گردشگری ناحیه 

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تو حاشیه سفر به ملایر درباره عظمت میزبانی همدان از اجلاس جهانی نحو ابریشم اشعار کرد: میزبانی از دستور کار های جهانی باعث معرفی کردن هرچه بیشتر شهر میزبان می شود. کما این که بعد از میزبانی از رویداد همدان ۲۰۱۸، این ده داخل عرصه ملی و بین المللی بیشتر شناخته شد.  مونسان تشریح داد: ان شاءالله بعد از ثبت شهر جهانی مبل و منبت ملایر، همدان بیش از پیش شناخته خواهد شد و گردشگران بیشتری بوسیله همدان خواهند آمد. وی افزود: از آنجایی که ما فاحش استان همدان در اقتصاد مقاومتی نیز هستیم تلاش خواهیم کرد همدان بوسیله یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شود.

ثبت جهانی هگمتانه 

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درباره ثبت جهانی تپه هگمتانه تشریح داد: ثبت این اثر تاریخی درون برنامه های ماست، اما مشکلاتی دارد که باید رفع شود. به استاندار همدان نیز گفتم که این مشکلات باید رفع شود تا بتوانیم بایگانی ثبت جهانی هگمتانه را برای سازمان یونسکو ارسال کنیم.  وی خاطرنشان کرد: درون سال یک سهمیه بیشتر برای ارسال پرونده برای ثبت جهانی نداریم و نمی توانیم این ریسک را بپذیریم که پرونده ناقص بخاطر سازمان یونسکو ارسال کنیم و آنها این پرونده را برگشت دهند و سهمیه یک سال ناحیه از بین برود. ما باید ضبط هایی را بخاطر ثبت جهانی ارسال کنیم که از مقبول آنها مطمئن باشیم.  مونسان در پاسخ به این سوال که رسیده مسئولان استان همدان تو ماخذ ثبت جهانی توجیه نیستند، گفت: استاندار همدان قول داده است موضوع را پیگیری یواش.  

تکثیر آمار گردشگران 

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس از دیدار از ملایر با شریک در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان اعتراف کرد: به زعم من اقتصاد مقاومتی درون ملک بوسیله خوبی جلو رفته است و ما از وضعیت بحرانی عبور کرده ایم و به شرایط ثبات گویا ایم و لول مثبت و رو بوسیله جلویی داریم.  
مونسان افزود: تاب آوری کشور اضافه فاحش کرده است و برخلاف اطراف قبل تحریم ها که شرایط نامناسب اقتصادی دنباله داشت، تلاطم ها به عاقبت روان و به ثبات فصیح ایم.  وی ادامه رحم: در مرزوبوم گردشگری هم باید بگویم هر کدام از این اتفاقات درون هر کشوری پیش می آمد، تعداد گردشگرانش بوسیله صفر می رسید ولی به رغم بایکوت ها ما تماشایی رشد مرحمت در گردشگری هستیم. طبق آمار، از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر در سال ۹۶ به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر در سال ۹۸ رسا ایم. درون چند ماه اخیر همچنین شاهد افزایش ۳۸ درصدی گردشگران در ایران بوده ایم.  

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: با کشورهای هدف همکاری داشته ایم و تو زمینه رفع موانع حضور گردشگران کار کرده ایم. بخاطر مثال در حال حاضر از یک میلیون ورودی گردشگر از ملک ترکیه گذر کرده ایم در حالی که آمار در رو گردشگر به جانب این کشور حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده است.  مونسان گفت: با وجود این که دولت داخل بدترین وضعیت درآمدی قرار اندوهناک است و در زمینه بودجه مشکلات زیادی داریم، اما با قدرت پیش می رویم. تولیدکننده ها همچنین این شرایط را حس کرده اند و با وجود همه مشکلات بخاطر کشور ارزآوری می کنند. بخش گردشگری هم به خوبی جلو می رود.

اقتصاد اول دنیا

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: درون صرفه جویی گردشگری ظرفیت های بسیاری وجود دارد و پیش دماغ می شود در آینده به اقتصاد مطلع گیتی تغییر شود. یکی از پاره هایی که با حجم سرمایه گذاری پایین و با سرعت بلندی می تواند اشتغال زایی کند گردشگری است.  مونسان توضیح داد: بنابر اعلام بانک مرکزی اگر بخواهیم ایران را با کشورهای منطقه مقایسه کنیم حدود ۴۰ میلیارد دلار تنخواه گذاری حاجت داریم تا به نمو ۱۰ درصد برسیم. گردشگری می تواند بوسیله اندازه صنعتی نفت بخاطر ملک ارزآوری داشته باشد.  

وی گفت: ۲۰۰ هزار اشتغال تسهیم گردشگری از شغل زایی بوده و اتفاقات عطا در این شالوده افتاده است. ۴۵۰ هزار نفر در سامانه صنایع دستی ما ثبت شده اند و پیش دماغ ما تا ۹۰۰ هزاره نفر است.  وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: بوسیله رغم تبلیغات منفی آمریکا علیه ایران، داخل پهلو وزارت امور خارجه نمایشگاه های ملکی ای برگزار کرده ایم و بوسیله اثبات رسانده ایم ایران کشور امنی است.  مونسان خاطرنشان کرد: همدان استان بزرگی است و حجم های گردشگری بسیاری دارد و قول می دهم بوسیله عنوان معین اقتصادی استان مسائل آن را در سطح ملی پیگیری کنم.  
وی یادآور شد: همه اینها به شرکت مایه ها و شخص استاندار حاجت دارد. در زمینه ثبت ملی و جهانی غصه پیگیر هستیم. درباره ثبت جهانی هگمتانه باید مشکلات محلول شود. ثبت جهانی ملایر را نیز در برنامه داریم.

شاید دوست داشته باشید:

ردمی K30 به نمایشگر دارای حفره و فناوری 5G مجهز خواهد شد

گوشی های هوشمند سری ردمی K20 خواه همان می 9T از زمان عرضه توانسته اند فروش بسیار نیکی را تجربه […]

آنر V30 پرو با خراش کرین 990 5G و دوربین با رزولوشن ۶۰ مگاپیکسلی معرفی کردن می شود

گوشی های هوشمند سری آنر وی ۳۰، پرچمدارانی خواهند حیات که می توانند هواوی میت ۳۰ را به چالش بکشند. […]

مدل مک لارن ادیشن وان پلاس 7 تی پرو فردا رونمایی می شود

سال گذشته، استاندارد مک لارن ادیشن وان پلاس ۶ تی رونمایی شد که مقدار رم بیشتر و سرعت شارژ نوک تیز تری […]